امکانات هسته

از طریق این کامپوننت، امکان برقراری ارتباط مستقیم با مدیران سایت فراهم می شود، یعنی پس از ذخیره شدن پست الکترونیک مربوط به مدیران در این کامپوننت، کاربران جوملا می توانند بطور مستقیم از طریق یک فرم الکترونیکی درخواست های خود را برای آن ها ارسال نمایند.

به واسطه این کامپوننت که صرفا برای ارایه خدمت در بخش مدیریت جوملا به مدیران طراحی شده است, امکان مشاهده اطلاعات و پیکربندی سیستم, اطلاعات و تنظیمات PHP و همچنین بررسی مجوز دایرکتوری های نرم افزار تعبیه شده است.

در جوملا به جهت جلوگیری از تداخل کاری همزمان بین مدیران نرم افزار, کامپوننت بررسی کلی طراحی شده است. کار اصلی این کامپوننت هنگامی مشخص می شود که به عنوان مثال دو مدیر بخواهند همزمان یک مطلب را ویرایش کنند. این کامپوننت الویت را برای مدیری لحاظ می کند که زودتر مطلب را جهت ویرایش باز می کند و به مدیر دوم پیامی تحت این عنوان که مدیر اول در حال ویرایش مطلب X می باشد را نمایش می دهد.

از کامپوننت محتوا برای ورود مطالب در جوملا استفاده می شود. این کامپوننت به شدت انعطاف پذیر بوده و تعداد زیادی شیوه نمایش دارد. مطالب را می توان هم از بخش کاربری و هم از بخش مدیریت توسط این کامپوننت در سایت ایجاد و ویرایش کرد.

شرکت نوید ایرانیان حامی و توسعه دهنده پروژه جوملا فارسی